Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas”

W naszej szkole już od końca września działa Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas”. Opiekunką Koła została p. Renata Kubicka. Do „Caritas” należą następujący uczniowie – z klasy 7a – Klemczak Jakub, Nemeczek Wiktoria, Staniaszek Julia, 6b – Śliwińska Maja, 6a – Pałęga Ewa, Aleksandra Bzdyra, 5a – Julia Lamorska, Klaudia Pańczyszyn, Lena Kościołek, Julia Zwierzykowska, Jakub Ignaczak, Jankowska Oliwia, 5b – Seweryn Basiak.

W październiku przeprowadziliśmy pierwszą akcję pt. „Zapałka nie ogrzeje”. Miała ona na celu pomoc rodzinom, które mają problem brakiem opału. Zbiórkę przeprowadziliśmy za zgodą Proboszcza  Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża w Koszalinie. Zebraliśmy 1114,54 złotych, które przekazaliśmy na konto diecezjalnego „Caritas”.

W listopadzie byliśmy na Dniu Formacyjnym pt. „Być dobrym jak chleb”. Uczyliśmy się, jak można skutecznie pomagać innym i dowiedzieliśmy się, jakie pokłady dobra ma każdy z nas. W grudniu przygotowaliśmy „Jasełka” , które wniosły trochę radości nie tylko na buziach naszych uczniów, ale też  zaprezentowaliśmy to przedstawienie  w  Środowiskowym Domu Samopomocy „Odrodzenie” w Koszalinie. Nasi Wolontariusze współpracują ze świetlicą szkolną w ramach akcji „Starszaki – maluchom”. Akcja ma na celu pomoc szkolną naszym młodszym kolegom. Włączyliśmy się też w zbieranie plastikowych nakrętek dla Hospicjum w Darłowie. Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na rozbudowę hospicjum, a szkoła, która nazbiera najwięcej nakrętek może wygrać laptopa.

W marcu też wspólnie z p. Elżbietą Zwolińską nasze koło wolontariatu przeprowadziło akcję lokalną „Wiosenna szafa”. Polegała ona na przyniesieniu dobrych, niezniszczonych ubrań do szkoły – można było wymienić na inne ubrania … „Szafa” cieszyła się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród uczniów ale też rodziców. Mamy nadzieję, że nasze działania będą służyły innym – a może w nasze szeregi dołączą jeszcze jacyś ochotnicy! Zapraszamy!

Maj 2019
« Lut