Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas”

    W naszej szkole już od końca września działa Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas”. Opiekunką Koła została p. Renata Kubicka. Do „Caritas” należą następujący uczniowie – z klasy 7a – Klemczak Jakub, Nemeczek Wiktoria, Staniaszek Julia, 6b – Śliwińska Maja, 6a – Pałęga Ewa, Aleksandra Bzdyra, 5a – Julia Lamorska, Klaudia Pańczyszyn, Lena Kościołek, Julia Zwierzykowska, Jakub Ignaczak, Jankowska Oliwia, 5b – Seweryn Basiak.

   W październiku przeprowadziliśmy pierwszą akcję pt. „Zapałka nie ogrzeje”. Miała ona na celu pomoc rodzinom, które mają problem brakiem opału. Zbiórkę przeprowadziliśmy za zgodą Proboszcza  Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża w Koszalinie. Zebraliśmy 1114,54 złotych, które przekazaliśmy na konto diecezjalnego „Caritas”.

   W listopadzie byliśmy na Dniu Formacyjnym pt. „Być dobrym jak chleb”. Uczyliśmy się, jak można skutecznie pomagać innym i dowiedzieliśmy się, jakie pokłady dobra ma każdy z nas. W grudniu przygotowaliśmy „Jasełka” , które wniosły trochę radości nie tylko na buziach naszych uczniów, ale też  zaprezentowaliśmy to przedstawienie  w  Środowiskowym Domu Samopomocy „Odrodzenie” w Koszalinie. Nasi Wolontariusze współpracują ze świetlicą szkolną w ramach akcji „Starszaki – maluchom”. Akcja ma na celu pomoc szkolną naszym młodszym kolegom. Włączyliśmy się też w zbieranie plastikowych nakrętek dla Hospicjum w Darłowie. Dochód ze sprzedaży nakrętek zostanie przekazany na rozbudowę hospicjum, a szkoła, która nazbiera najwięcej nakrętek może wygrać laptopa.

   W marcu też wspólnie z p. Elżbietą Zwolińską nasze koło wolontariatu przeprowadziło akcję lokalną „Wiosenna szafa”. Polegała ona na przyniesieniu dobrych, niezniszczonych ubrań do szkoły – można było wymienić na inne ubrania … „Szafa” cieszyła się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród uczniów ale też rodziców. Mamy nadzieję, że nasze działania będą służyły innym – a może w nasze szeregi dołączą jeszcze jacyś ochotnicy! Zapraszamy!

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930