Uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.

03.10.2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. W tym dniu dzieci z klasy IA wraz wychowawczynią Elżbietą Zwolińską, IB z panią Anną Foriasz i IC z panią Katarzyną Fiebiger odświętnie ubrane ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, przynosić chwałę swoim rodzicom i nauczycielom. Pani dyrektor Danuta Mieszczak w przemówieniu nawiązała do ponadczasowej wartości ślubowania i życzyła dzieciom, rodzicom i nauczycielom powodzenia w osiąganiu celów i satysfakcji. Następnie wraz z panią wicedyrektor Magdaleną Majchrzak-Nejman w obecności pocztu sztandarowego oraz licznie zebranych rodziców i krewnych dzieci, pasowały każdego ucznia dużym kolorowy ołówkiem. Później dzieci przedstawiły krótką część artystyczną nawiązującą do tematyki uroczystości i bezpieczeństwa związanego z drogą do szkoły. Niespodzianką dla dzieci był duży kolorowy, tort i prezenty przygotowane przez Radę Rodziców i Radę Osiedla Tysiąclecia reprezentowaną przez panią Grażynę Kietrys. Na koniec wykonano pamiątkowe fotografie.

Katarzyna Fiebiger