Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Historyjka „Podróż w Europie”

Piszemy historyjkę – „Podróż w Europie”

Jest to projekt polegający na stworzeniu książki, opowiadającej o różnych krajach europejskich, ich kulturze, tradycjach, ze szczególnym uwzględnieniem regionów, z których pochodzą uczniowie szkół partnerskich.

Książka rozpoczyna się we francuskiej wsi (inicjatorzy projektu), skąd pochodzą bohaterowie książki Marc i Sophie. Marc i Sophie są na wakacjach. Lubią chodzić do swojej małej chatki, gdzie namalowali piękny krajobraz – pole pełne słoneczników na tle błękitnego nieba. Na tym obrazie przykleili też gołąbka pokoju.

Niestety, kiedy kolejnego ranka znowu wybierają się do chaty, odkrywają tam dziurę w obrazie. Gołąbek zniknął. Dzieci muszą go odnaleźć, bo świat go potrzebuje. Sądzą, że poleciał do wielu krajów, które po kolei odwiedzają. Są to miejsca szkół chętnych pomóc bohaterom książki w odnalezieniu gołąbka. W ten sposób są tworzone kolejne rozdziały naszej opowieści.

My mamy rozdział 25, w którym gołąbek przylatuje z Węgier do Koszalina. Tu zaczyna się nasza historyjka, którą stworzyliśmy – w niej staramy się zawrzeć jak najwięcej ciekawostek o naszym mieście, regionie, kraju, o naszej kulturze i zwyczajach, itd. Do tego tworzymy ilustracje, odwiedzamy różne miejsca, robimy zdjęcia, nagrywamy filmiki.

W naszej szkole do współpracy w stworzeniu naszego rozdziału zaangażowało się kilka klas: Ic, Id, IIa, IIb, IIc, IVb, Va, Kacper Mieżaniec z Vb, VIa i VIb.

Klasy najmłodsze dzięki projektowi odwiedziły wiele ciekawych miejsc w Koszalinie oraz miały też okazję spotkać się z dyrektorem filharmonii oraz porozmawiać z zastępcą prezydenta Koszalina p. Kasprzykiem. Potem wykonywały prace plastyczne, które zostały połączone z ich zdjęciami i relacjami tworząc poszczególne fragmenty opowiadania.

Starsze klasy wolały pracować z pomocą Internetu lub przygotowywały własne prace plastyczne i zdjęcia ze wspólnie opracowanymi fragmentami, które zostały przetłumaczone i poskładane w całość przez klasy VI. W związku z tym , że wiele uczniów naszej szkoły wzięło udział w tym projekcie, nasz rozdział okazuje się być jednym z najobszerniejszych, a przy tym bardzo ciekawie opisujący nasz region, szkołę, a w szczególności miasto Koszalin.

O to nasza praca:  Chapter 25 Poland Koszalin

W projekcie uczestniczyło wiele szkół z Francji, Turcji, Grecji, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii , Rumunii, Chorwacji, Włoch, Wielka Brytanii, Litwy, Łotwy, Norwegii, Holandii, Polski i Węgier.

 

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031