Projekt „Global Christmas Greetings”

„Global Christmas Greetings”

Projekt polegający na wysyłaniu tradycyjnych kartek świątecznych do wszystkich szkół, które wyraziły chęć uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.

Celem projektu było dzielenie się życzeniami świątecznymi z innymi narodami oraz zapoznanie się z ich tradycjami świątecznymi, co następnie umożliwia nam poszerzenie naszej wiedzy i odkrywanie podobieństw oraz różnic pomiędzy naszymi krajami.

Każda kartka powinna zawierać ten sam wpis – Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku w narodowym języku uczestników. Oprócz rozesłania kartek do szkół partnerskich należało również:

• przygotować prezentację na temat tradycji świąt Bożego Narodzenia
  • przedstawić uczniów przygotowujących kartki
  • wysłać e-kartki drogą elektroniczną
  • przygotować wystawę otrzymanych kartek
  • przedstawić, co jest w szkole przygotowywane z okazji świąt

O to nasza praca:  Polish Christmas

W projekcie wzięły udział szkoły z wielu państw europejskich z Bułgarii, Belgii, Czech, Chorwacji, Cypru, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Islandii, Litwy, Łotwy, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Turcji i Wielkiej Brytanii, a także szkoły z Kanady, USA oraz Korei Południowej.
Projekt był przeznaczony dla uczniów w wieku od 3 do 12 lat, czyli dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół podstawowych.

Listopad 2019
« Cze