Oferta szkoły

OFERUJEMY:

• wysoki poziom nauczania,
  • nowoczesne metody edukacyjne, wykorzystywanie, obok tradycyjnego, podręcznika multimedialnego,
  • wszechstronny rozwój ucznia,
  • szeroki dostęp do Internetu na terenie szkoły,
  • bogaty kalendarz imprez szkolnych, uczestnictwo dzieci w różnorodnych konkursach i imprezach zewnętrznych. Udział w wielu ogólnopolskich programach np.: „Mleko w szkole”, „Owoce w szkole”,
  • gorący posiłek w szkole,
  • dodatkowe zajęcia pozalekcyjne,
  • ciekawe programy własne,
  • programy profilaktyczne dotyczące uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy,
  • pomoc psychologiczno – pedagogiczną.

NASZE PRIORYTETY

W naszej szkole kładziemy nacisk nie tylko na sprawny i skuteczny proces dydaktyczny, ale także na sferę wychowawczą. Dążymy do tego, aby nasi uczniowie:
  • umieli twórczo rozwiązywać problemy,
  • posiadali umiejętności niezbędne do dalszego kształcenia,
  • swobodnie posługiwali się językiem obcym,
  • umieli samodzielnie uczyć się i korzystać z różnych źródeł informacji,
  • cechowali się kulturą osobistą,
  • byli komunikatywni, ambitni, odpowiedzialni,
  • mieli poczucie bezpieczeństwa i wiary we własne siły.
Jednym z naszych priorytetów jest też praca z uczniem zdolnym, którego obejmujemy opieką od najmłodszych lat.
Zależy nam także na dobrej kadrze pedagogicznej, dlatego nasi nauczyciele stale się doskonalą i podnoszą swoje kwalifikacje, są skutecznie motywowani do pisania programów własnych i rozpoczynania awansów zawodowych.
Dbamy też o wszechstronną pomoc dla uczniów i ich rodziców.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Szkoła posiada bogatą ofertę zajęć, których celem jest wszechstronny rozwój osobowości uczniów. Zajęcia organizowane są zgodnie z oczekiwaniami uczniów i ich rodziców oraz orzeczeniami i opiniami MPPP w Koszalinie. W zajęciach bierze udział ponad 80% uczniów naszej szkoły i są one bezpłatne.
Oferta zajęć pozalekcyjnych obejmuje:
  • zajęcia korekcyjno – kompensacyjne,
  • zajęcia terapeutyczne indywidualne i grupowe,
  • zajęcia wyrównawcze dla klas I – VII,
  • zajęcia sportowe w ramach SKS,
  • zajęcia  sportowo – rekreacyjne dla klas I – III,
  • koło PCK,
  • koło LOP,
  • koło europejskie,
  • koła: plastyczne, matematyczne, polonistyczne, historyczne, języka angielskiego, teatralne, muzyczne, przyrodnicze, informatyczne i zespół wokalny.

IMPREZY, WYDARZENIA, WYCIECZKI

W naszym kalendarzu organizacyjnym każdego roku znajduje się bardzo dużo imprez. Trwale do szkolnej tradycji zapisały się: ślubowanie uczniów klas I, zabawa andrzejkowa, mikołajki na sportowo, jasełka, koncert kolęd, bal karnawałowy, zbiórka pieniędzy na WOŚP,  walentynkowe pisanie listów, pierwszy dzień wiosny na sportowo, festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka, wiosenny festyn szkolny, dyskoteki, apele okolicznościowe przygotowywane przez każdą klasę.
W ciągu roku organizujemy wiele konkursów szkolnych i międzyszkolnych, bierzemy też udział w licznych konkursach organizowanych przez inne szkoły i instytucje. Uczniowie uczestniczą w  wielu wycieczkach przedmiotowych i krajoznawczych. Dzieci najmłodsze zwiedzają najbliższe okolice: Kołobrzeg, Darłowo, Woliński i Słowiński Park Narodowy. Uczniowie klas starszych wyjeżdżają na kilkudniowe biwaki oraz dalsze wycieczki np. do Torunia, Malborka, Trójmiasta. Uczestniczą też w ciekawych wycieczkach przedmiotowych oraz rajdach pieszych organizowanych w soboty. Koszty wyjazdów pokrywane są przez rodziców. Dzieci mają jednak możliwość oszczędzania przez cały rok szkolny w SKO.

SPORT

Do dyspozycji naszych uczniów pozostaje kompleks boisk sportowych „Orlik” oraz plac zabaw „Radosna szkoła”. Na orliku odbywają się zajęcia sportowe prowadzone przez animatorów.