Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Premiery Teatru „Anawa” 2018/2019

Premiery w SP nr 4

Rok 2019

    W dniu 14.06.2019r. Szkolne Koło Teatralne „Anawa” obchodziło mały jubileusz, ponieważ wystawiono już  dziesiąty spektakl w czasie ośmioletniej działalności. Życzeniom i kwiatom nie było końca. Bardzo uroczyście żegnaliśmy grupę uczniów z klasy 8a, która przez 5 lat stanowiła trzon naszej szkolnej trupy teatralnej. Nie zobaczymy już na scenie: Wiktorii Szczurowskiej, Wiktorii Luki Nemeczek, Franka Michalskiego, Julki Staniaszek, Nadii Oterskiej, Wiktorii Kietrys, Oli Rutkowskiej, Niny Kuchty i Igi Jednoralskiej.

  Ale nie czas na łzy, tylko na opis premiery. Znowu sięgnęliśmy po sztukę Maliny Prześlugi pt. „Blee”, ale poddaliśmy ją niewielkim przeróbkom  i wystawiliśmy pod tytułem „Królowa Motyli”. To sztuka o zwątpieniu i wierze, o przełamywaniu kompleksów, które są udziałem wszystkich. Akcja rozgrywa się w świecie stawonogów, a zaczyna na sali sądowej. Paziowi Królowej zostaje wytoczony proces za niewierność za to, że zwątpił w istnienie Królowej Motyli. Za karę zostaje zamknięty na pętli autobusowej, gdzie przebywają wszelkie wyrzutki świata stawonogów.

   Owady są zgorzkniałe, zakompleksione, nie wierzą w lepsze jutro. Melancholia i smutek są początkiem zwątpienia, a stąd już tylko krok do rozpaczy. By dodać wiary w siebie współtowarzyszom niedoli, Paź postanawia zorganizować konkurs talentów. To szansa, żeby stawonogi zostały polubione i docenione. Do końca nie wiadomo, czy wreszcie pojawi się Królowa Motyli i uzdrowi sytuację. Czy w końcu owady, podobnie jak ludzie, zaczną dostrzegać pozytywy swoich ułomności, czy wreszcie zaakceptują siebie?

    W spektaklu wystąpiło jedenaścioro uczniów: Wiki Szczurowska z 8a [ostatni raz], Maja Śliwińska z 7a, Cezary Chińczak i Ala Kajdan z 6a, Aga Kurtek i Basia Kunc z 6b oraz debiutanci: Paulina Sradomska, Zosia Kaszuba i Magda Jakubowska z Vb, Kuba Paszkiewicz z 5c oraz Klaudia Pawlicz z 4a.

  Tym razem tez pomogli nam nauczyciele: pani Iza Rzadkiewicz nagrała muzykę, pani Beata Chamier-Gliszczyńska przygotowała setkę motyli, a maestro Zbigniew Pepliński czuwał nad dźwiękiem.

   Sztukę pokazano dwa razy: o godz. 8.00 i 12.00.

 

ROK 2018

     W dniu 20.06.2018 r. miała miejsce w naszej szkole premiera sztuki Maliny Prześlugi „Dziób w dziób”. To już dziewiąty raz w czasie siedmioletniej działalności Szkolne Koło Teatralne „Anawa” zaprezentowało się szkolnej społeczności.

   Po raz pierwszy młodzi aktorzy wcielili się w postacie zwierząt: ptaków – gołębi i wróbla oraz kota. Pokazali, jak wznieść się ponad podziałami, ale też jak radzić sobie z odrzuceniem, brakiem tolerancji i zaufania.

   Akcja utworu jest bardzo prosta: do podwórkowej bandy gołębi gdzieś na hiszpańskim podwórku, o czym świadczą imiona postaci, dołącza wróbel. Nędznie wygląda, gada do siebie, no i jest wróblem. Gołębie go nie akceptują, ale mają też nikłe szanse na pokojowy dialog z polującymi na nie kotami. Czy w takim świecie jest szansa na współistnienie, a nawet  międzygatunkową przyjaźń? Na łamanie barier i przekraczanie granic?

   Okazuje się, że dzięki uporowi, niesamowitej odwadze i umiejętności zjednywania sobie innych można przełamać te bariery i zmienić dawno utarte stereotypy. Tak działa Alvaro, mały, niepozorny wróbel.

   W spektaklu wystąpiło dziesięcioro uczniów. Po raz pierwszy na scenie zadebiutowali: Maja Śliwińska z VIb, Alicja Kajdan z Va i Agnieszka Kurtek z Vb. Pozostali aktorzy są już znani z poprzednich spektakli, to: Cezary Chińczak z Va, Julia Staniaszek z VIIa [która jest też naszym choreografem], Ola Bzdyra z VIa, Wiktoria Szczurowska z VIIa, Franciszek Michalski z VIIa, Oliwia Jankowska z Va [która wykonała rysunek na plakat] i Basia Kunc z Vb.

  Jak zwykle do wystawienia sztuki przyczynili się dorośli: pani Iza Rzadkiewicz, która nagrała muzykę, pani Ania Mochnacz, która przygotowała zespół wokalny, pan Zbyszek Pepliński, który czuwa nad dźwiękiem.

  Sztukę pokazano dwa razy: o godz. 9.00 i 10.45.

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031