W roku szkolnym 2017/ 2018 nasza świetlica szkolna bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym dla świetlic szkolnych organizowanym przez Fundację Orange. Program dotyczy szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa dzieci w sieci. Dotychczas udało na się wygrać szereg gier planszowych, książek, artykułów papierniczych oraz tablet.
Poczynania naszej świetlicy można śledzić na platformie Fundacji Orange.
Alina Księżak
Mamy laureata w Międzynarodowym Konkursie Literackim!
Na początku kwietnia br. uzyskaliśmy informację, iż uczeń klasy Va Jakub Grygorowicz został laureatem XXXIV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej w swojej kategorii, czyli w prozie. Kuba napisał opowiadanie pt. „Moje życie z Kacprem” o bracie, który choruje na autyzm.
W tym roku nadesłano 8195 prac [wierszy, opowiadań i prób dramatycznych] z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z całej Polski, USA, Niemiec, Litwy i Ukrainy.
Trzynastoosobowa komisja jurorów po 3 miesiącach sprawdzania prac, uznając za zasadnicze kryteria: oryginalność tekstu, świadomość języka, literackość pomysłu i ujawniony talent autora, wyłoniła 134 laureatów ze szkół polskich i 31 ze szkół polonijnych, wyróżniła zaś 242 uczniów z Polski i 26 polonijnych w 4 grupach wiekowych w kategoriach poezja i proza:
kl. I-III szkoły podstawowej,
kl. V-VII szkoły podstawowej,
kl. II-III gimnazjum,
kl. I-III szkoły średniej.
Należy nadmienić, iż konkurs organizowany od 34 lat przez najpierw szkołę podstawową, a obecnie Gimnazjum nr 2 im. ks. J. Twardowskiego w Słupsku jest najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursem literackim dla dzieci i młodzieży w Polsce.. Przez wiele lat jego jurorką była polska poetka – Pani Wanda Chotomska.
Nasz laureat, czyli Kuba Grygorowicz znalazł się wśród 29 osób, które zostały nagrodzone w II grupie wiekowej, w której startowali również uczniowie od niego starsi, bo z klas VI i VII, tym bardziej mu gratulujemy.
W marcu na zaproszenie Katarzyny Fiebiger i klasy III A odbyło się z spotkanie z dowódcą jednostki Pierwszego Dywizjonu Ogniowego Morskiej Jednostki Rakietowej z komandorem porucznikiem Maciejem Jonikiem z klasami I-III w naszej szkole. Pan komandor (w galowym mundurze) spotykając się z dziećmi opowiedział im o swojej karierze zawodowej, o tym co trzeba zrobić, aby w przyszłości służyć w wojsku, oraz o tym jakich sytuacji w życiu unikać, aby być bezpiecznym. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i po pogadance i obejrzeniu prezentacji zadawali wiele pytań. To było ciekawe i pouczające spotkanie.