Rok szkolny 2020/21

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo

Witam wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie. Mam nadzieję, że  ten  czas pozwolił na wypoczynek, a wakacje były udane i bezpieczne.

Przed nami  rok szkolny 2020/21. Obecna sytuacja epidemiczna w kraju jest nadal poważna. Dyrektorzy szkół otrzymali wytyczne z MEN, MZ i GIS jak ma funkcjonować szkoła od 1 września 2020r. Określają one jedynie podstawowe wymogi bezpieczeństwa dla placówek oświatowych. Na ich podstawie każda szkoła wypracowuje procedury własne, na potrzeby swojej szkoły mając na uwadze jej specyfikę oraz obecną sytuację epidemiczną w kraju. Wkrótce na naszej stronie internetowej zostanie taka procedura zamieszczona.

W naszym mieście  funkcjonują już wypracowane przez organ prowadzący „Koszalińskie Rekomendacje dotyczące edukacji w czasie epidemii COVId-19 od 1 września 2020r.”, które są dużym wsparciem dla dyrektorów koszalińskich szkół.

Istotne  dla funkcjonowania szkoły informacje będę zamieszczała na stronie internetowej szkoły i za pośrednictwem wychowawców, którzy będą pozostawali z Państwem w bezpośrednim kontakcie.

Najważniejszą informacją  na dzień dzisiejszy  jest to, że rozpoczynamy ten rok szkolny w tradycyjnej formie. Wszyscy wracamy do szkoły, ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i stosowaniem się do procedur, które w piątek do Państwa dotrą.

Zgodnie z zaleceniem Prezydenta Miasta Koszalina nie organizujemy 1 września 2020r. uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Będą jedynie spotkania w klasach z wychowawcami wg harmonogramu:

8.30 – klasy pierwsze, IIIb oraz klasy VII i VIII,

9.30 – klasy drugie, IIIa i IIIc,

10.30 – klasy IV,V i VI.

Przydział sal lekcyjnych na ww. spotkania będzie wywieszony w szkole.

Przesyłam wyrazy szacunku i życzę nam wszystkim wzajemnego  wsparcia, zrozumienia i wielkiej odpowiedzialności za siebie i innych. Tylko tak możemy przetrwać ten trudny czas. Powodzenia i dużo, dużo zdrowia na ten nadchodzący nowy rok szkolny.

Dyrektor Szkoły – Danuta  Mieszczak