Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 1918 – 2018 w naszej szkole.

I. Apel

Kulminacyjnym momentem obchodów Narodowego Święta Niepodległości był okolicznościowy apel w dniu 9 listopada 2018 roku, przygotowany przez uczniów klasy IV C pod kierunkiem wychowawcy Marka Motyki. Uczniowie klasy IV C poprowadzili apel pod tytułem: „Powtórka z historii polski 1795 – 1918”, w którym przypomnieli uczniom najważniejsze wydarzenia z historii narodu polskiego, który w tym okresie podejmował liczne próby odzyskania niepodległości. Wystąpienia narratorów i recytujących wiersze uczniów, były przeplatane pieśniami patriotycznymi, śpiewanymi przez wszystkich uczniów klas IV – VIII, dzięki zastosowaniu filmów z karaoke. Każda klasa w ramach przygotowania się do apelu dostała jedną pieśń do nauczenia się, w ten sposób powstał szkolnych chór składający się z wszystkich uczniów 14 klas. W trakcie apelu o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie szkoły klas I – VIII, nauczyciele i pracownicy szkoły odśpiewali wszystkie cztery zwrotki „Hymnu państwowego”.

W trakcie apel uczniowie odśpiewali następujące pieśni:

Pieśń o małym rycerzu – klasa 5 B

Płynie Wisła płynie – klasa 5 C

Warszawianka – klasa 6 A

Ukochany kraj – klasa 5 D

Piechota – klasa 4 D

Legiony – klasa 4 A

Ułani, ułani – klasa 4 C

Przybyli ułani – klasa 4 B

Wojenko, wojenko – klasa 5 A

Białe róże – klasa 7 A

Czerwone maki – klasa 8 A

Idą leśni – klasa 6 A i B

Gdzie są kwiaty – klasa 8 B

Biały krzyż – klasa 7B

II. Wystawa

W dniach od 6 do 13 listopada uczniowie oraz rodzice w holu szkoły mogli się zapoznać się z wystawą pt. „Ojcowie Niepodległości” przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.

III. Spotkania

W dniu 31 października 2018 roku odbyło się spotkanie uczniów klasy VIII A i VIII B z pracownikiem naukowym Instytutu Pamięci Narodowej panem Marcinem Ozgą, który poprowadził z uczniami zajęcia na pt.: „Piłsudski i Dmowski – dwie wizje Polski”.

IV. Konkurs dla uczniów klas II i III

W dniu 14 listopada 2018 roku reprezentanci klas II i III wzięli udział w konkursie historycznym „Wokół symboli narodowych” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, w którym musieli się wykazać wiedzą sporą wiedzą historyczną trójka uczniów uzyskała aż 33 punkty na 36 możliwych do zdobycia.

V. Konkursy wewnątrzszkolne

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas IV – VIII brali udział w konkursach plastycznych i literackich zorganizowanych przez nauczycieli historii. Klasy IV brały udział w konkursie plastycznym „Moje symbole narodowe”, klasy V i VI brały udział w konkursie plastycznym „Żołnierz polski w walce wolność”, klasy VII i VIII brały udział w konkursie literackim „Jestem dumny, że jestem Polakiem”. Prace konkursowe uczniów były wystawione w holu szkoły od 5 do 16 listopada i cieszyły się sporym zainteresowaniem uczniów.

Podsumowanie konkursów odbyło się pod koniec apelu w dniu 9. Pani dyrektor mgr Danuta Mieszczak wręczyła uczniom dyplomy i gadżety patriotyczne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie.

Marek Motyka

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
lipiec 2024
P W Ś C P S N
« cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031