Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY z ,,Laboratoriami przyszłości”

W czwartek 10 listopada uczniowie klas 5a, 6a, 7a i 7b wzięli udział w uroczystym ,,Pikniku niepodległościowym” – niecodziennej lekcji języka ojczystego. Młodzież zapoznała się z przygotowanymi przez swojego nauczyciela materiałami multimedialnymi, wysłuchała krótkiego wykładu na temat historii Narodowego Święta Niepodległości. 

Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce patriotycznej. Wybrzmiała poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Antoniego Słonimskiego, Władysława Bełzy, Ludwiga Wiszniewskiego i Marii Konopnickiej. Tłem recytacji były bliskie sercu każdego Polaka pieśni patriotyczne, także w nowej odsłonie – w wykonaniu Małej Armii Janosika. Nie obyło się bez wzruszeń i niełatwych rozmów… W pikniku wzięli udział nasi uczniowie z Ukrainy. Dla nich rozważania o narodowych dążeniach niepodległościowych miały dziś szczególny wymiar. Młodzież biorąca udział w ,,Pikniku niepodległościowym” wyraziła nadzieję, że kolejne pokolenia już nigdy nie doświadczą koszmaru wojny. 

Piknik nie odbyłby się bez wsparcia Rodziców, którzy nie tylko wsparli dzieci w przygotowaniu recytacji wierszy, ale także przygotowali słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy! Podczas spotkania skorzystaliśmy z zastawy stołowej zakupionej w ramach programu Laboratoria przyszłości. Po pikniku uczniowie doskonalili umiejętności manualne, zmywając 126 talerzy i kilka kompletów sztućców. Czy zatem uroczystość wpisze się w tradycję obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole? Czas pokaże… 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie pikniku, wyrażamy wdzięczność wychowawcom klas i tym nauczycielom, którzy mimo obowiązków zaszczycili nas swą obecnością. Nade wszystko podziękowania kierujemy do Młodzieży, która zadbała o wyjątkową atmosferę spotkania, swą postawą i strojem galowym podkreśliła uroczysty charakter pikniku. 

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930