Relacje ze szkolnej „Świątyni Dumania”

Przerwa na Harry’ego Pottera

29 października w szkolnej bibliotece zorganizowano konkurs o najsłynniejszym nastoletnim czarodzieju. Fani Harry’ego musieli zmierzyć się z serią 32 pytań związanych z życiem w Hogwarcie. Atmosfera konkursu była gorąca, a rywalizacja zacięta. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu filmu i powieści.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Lena Kowalska z kl. VIa;
II miejsce – Aleksandra Olkiewicz z kl. Vb;
III miejsce Jakub Sobstel z kl. VIIc.

Gratulujemy!

Pasowanie na Czytelnika

24 września 2021 r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki SP 4 w Koszalinie podczas Pasowania na czytelnika. Uroczystość miała na celu zapoznanie najmłodszych z „Regulaminem biblioteki” i szkolnym księgozbiorem.
Pierwszaki wysłuchały opowieści pt. „Tajemnice biblioteki”, a następnie miały możliwość wykazania się znajomością baśni i bajek.
Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom.

Życzymy naszym najmłodszym czytelnikom wielu ciekawych przygód w świecie książek!