Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Spotkanie z ,,Chłopcem z chmur”

Spotkanie z ,,Chłopcem z chmur”

Wtorek 29 listopada upłynął w naszej szkole nietypowo: uczniowie klas szóstych pod opieką wychowawców udali się do Centrum Kultury 105 w Koszalinie na emisję filmu zatytułowanego ,,Chłopiec z chmur”. 

Francuski tytuł był oparty na prawdziwej historii czternastoletniego Thomasa, który ryzykował życie, chcąc uratować ginący gatunek dzikich gęsi. Nastolatek wcielił w życie marzenie swego taty i odważył się pokonać hydroplanem drogę z Francji do Norwegii i z powrotem. Celem nie była jedynie przygoda i chęć zwiedzenia Skandynawii, lecz próba nauczenia ginącego gatunku ptaków drogi z bieguna do Europy. 

Akcja filmu była wartka, a reżyser podsycał w widzach ciekawość, co będzie dalej. Historia rodziny chłopca wzruszała, szczególnie relacje Thomasa z ojcem. Film wywołał u widzów wiele silnych emocji, a najlepszą jego recenzją mogą być wypowiedzi uczniów: ,,Spodobały mi się zdjęcia, zbliżenia na ptaki i zwolnione tempo, by pokazać lot gęsi”, ,,Podobało mi się, że bohater filmu był odważny”, ,,Na początku chłopiec był zniechęcony do wyjazdu do taty, ale gdy zaraził się jego pasją, zaczęli razem spędzać czas”, ..Moim zdaniem najciekawszą przygodą był lot w czasie burzy”, ,,Akcja była tak wartka, że film ani przez moment się nie nudził”, ,,Główną bohaterką filmu była natura”, ,,Chciałabym jeszcze raz pójść na taką wycieczkę”. 

Film ukazał młodzieży, że warto spełniać marzenia, gdyż wszystko jest możliwe. Poruszył także niezwykle ważną kwestię ochrony naszej planety i ginących gatunków zwierząt w myśl indiańskiego porzekadła, które głosi, że Ziemi nie otrzymujemy na własność, ale pożyczamy ją od naszych dzieci. 

Autorzy artykułu (w kolejności alfabetycznej):
Adrian, Aleksandra, Antoni, Kamila, Maja, Martyna, Roksana, Wiktor, Zazina.

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930