Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Uczniowie Czwórki z wizytą w Urzędzie Miasta w Koszalinie

W środę 14 czerwca uczniowie klasy piątej ,,a” mieli okazję poznać Prezydenta Koszalina, Pana Piotra Jedlińskiego, porozmawiać z wiceprezydentem, Panem Przemysławem Krzyżanowskim, poznać tajniki pracy radnych, a nawet wziąć udział w debacie! Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu ,,Szkolny Budżet Obywatelski”. 

W sali 300, w której debatują najważniejsi koszalińscy urzędnicy, uczniów przywitał wiceprezydent Przemysław Krzyżanowski, który w podziękowaniu za prelekcję o samorządności otrzymał od dzieci przygotowaną z tej okazji statuetkę. Następnie wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Żaneta Kwapisz, i radna, Pani Bożena Kaczmarek, przeprowadziły z uczniami lekcję o budżecie obywatelskim. Odpowiadały na wszelkie pytania młodych słuchaczy, przybliżyły historię Koszalina, zapoznały dzieci z sylwetkami honorowych obywateli miasta. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość wzięcia udziału w debacie poświęconej podatkom i głosowanie. Na koniec uczniowie zachęceni słodkim poczęstunkiem i nagrodami rzeczowymi przystąpili do quizu sprawdzającego ich wiedzę o samorządności. Nagrodzono wszystkich uczestników.

Po wizycie w urzędzie dzieciaki udały się jeszcze na spacer i lody, dyskutując o tym, czego ciekawego się dowiedziały. ,,Pani radna pozwoliła nam poprowadzić debatę!”, ,,Obejrzałam ciężki łańcuch, który podczas obrad zakłada prezydent”, ,,To była jedna z najlepszych wycieczek w tym roku szkolnym” – mówili uczniowie, opowiadając o swoich wrażeniach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wyróżnienie naszej Czwórki.

 Autorzy artykułu: Mari, Zuzia, Natalia, Julia, Lena, Franciszek, Aleksander, Marcin.

 

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930