Wycieczka klas siódmych – czerwiec 2018

W dniach 7-8 czerwca odbyła się szkolna wycieczka dla obu klas VII i VI b. Uczestniczy zwiedzali najciekawsze rejony Kaszub.

Zbiórka była o godzinie 6:30, a wyjechaliśmy około godziny 7:00. Naszym pierwszym celem był Zamek Krzyżacki w Bytowie. Na miejscu mogliśmy zobaczyć jego wnętrze, jak i dowiedzieć się co nieco o katach i jego ofiarach, rodzajów tortur oraz czarach. Następnie przejechaliśmy do Łubiany, w której odwiedziliśmy Fabrykę Porcelany Stołowej. Mieliśmy okazję zobaczyć proces tworzenia wszelakich naczyń porcelanowych. Później pojechaliśmy do Diecezjalnego Muzeum w Pelplinie. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o Biblii Gutenberga oraz zabytkowych ołtarzach, a następnie zwiedziliśmy piękną katedrę. Około godziny 18:00 byliśmy w miejscowości Gniew gdzie zjedliśmy obiad oraz spaliśmy. Wieczór mogliśmy spędzić razem grając w różne gry i rozmawiając. Pierwszy dzień na tym się zakończył.

Drugiego dnia, wszyscy wstaliśmy około 6 rano. O 8:30 zjedliśmy śniadanie w hotelu, a resztę czasu zużyliśmy na pakowanie się. Wyjechaliśmy z hotelu o godzinie 9:30. Następnie przyjechaliśmy prosto do zamku w Gniewie, w którym spędziliśmy większość dnia. Na początku naszej wizyty, mieliśmy warsztaty artystyczne. Uczyliśmy się m.in. jak wykuwać monety czy też jak strzelać z łuku. Potem rozpaliliśmy ognisko i paliliśmy na nim kiełbasy. Po kiełbasie i herbacie, nie daleko oglądaliśmy pokazy Husarii. Na niej dowiedzieliśmy się m.in. co zrobiła Husaria dla Polski i jakie miała wyposażenie. Potem zwiedzaliśmy części Zamku takie jak Pokój kata z narzędziami tortur, kaplicę czy też salę o II Wojnie światowej.

Między kolejną atrakcją, zjedliśmy dwudaniowy obiad z kompotem. Przeszliśmy potem do tzw. ”Wakacji z Duchami”, które miały wiele zaskakujących efektów specjalnych jak pojawiający się ogień czy efekt symulujący uderzenie błyskawicy. Pod koniec naszej wycieczki, wybraliśmy się na lody czy do sklepu z pamiątkami. Do Koszalina wróciliśmy ok. godziny 21. Mimo tego, że nie zwiedziliśmy wszystkiego, wycieczka bardzo nam się podobała.

Wiktoria Onyszczuk, Patrycja Wróbel, Wojciech Adamowicz i Mateusz.Grabias z kl. VIIb

Czerwiec 2019
« Maj