Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Wycieczka klas siódmych – czerwiec 2018

W dniach 7-8 czerwca odbyła się szkolna wycieczka dla obu klas VII i VI b. Uczestniczy zwiedzali najciekawsze rejony Kaszub.

   Zbiórka była o godzinie 6:30, a wyjechaliśmy około godziny 7:00. Naszym pierwszym celem był Zamek Krzyżacki w Bytowie. Na miejscu mogliśmy zobaczyć jego wnętrze, jak i dowiedzieć się co nieco o katach i jego ofiarach, rodzajów tortur oraz czarach. Następnie przejechaliśmy do Łubiany, w której odwiedziliśmy Fabrykę Porcelany Stołowej. Mieliśmy okazję zobaczyć proces tworzenia wszelakich naczyń porcelanowych. Później pojechaliśmy do Diecezjalnego Muzeum w Pelplinie. Dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o Biblii Gutenberga oraz zabytkowych ołtarzach, a następnie zwiedziliśmy piękną katedrę. Około godziny 18:00 byliśmy w miejscowości Gniew gdzie zjedliśmy obiad oraz spaliśmy. Wieczór mogliśmy spędzić razem grając w różne gry i rozmawiając. Pierwszy dzień na tym się zakończył.

   Drugiego dnia, wszyscy wstaliśmy około 6 rano. O 8:30 zjedliśmy śniadanie w hotelu, a resztę czasu zużyliśmy na pakowanie się. Wyjechaliśmy z hotelu o godzinie 9:30. Następnie przyjechaliśmy prosto do zamku w Gniewie, w którym spędziliśmy większość dnia. Na początku naszej wizyty, mieliśmy warsztaty artystyczne. Uczyliśmy się m.in. jak wykuwać monety czy też jak strzelać z łuku. Potem rozpaliliśmy ognisko i paliliśmy na nim kiełbasy. Po kiełbasie i herbacie, nie daleko oglądaliśmy pokazy Husarii. Na niej dowiedzieliśmy się m.in. co zrobiła Husaria dla Polski i jakie miała wyposażenie. Potem zwiedzaliśmy części Zamku takie jak Pokój kata z narzędziami tortur, kaplicę czy też salę o II Wojnie światowej.

   Między kolejną atrakcją, zjedliśmy dwudaniowy obiad z kompotem. Przeszliśmy potem do tzw. ”Wakacji z Duchami”, które miały wiele zaskakujących efektów specjalnych jak pojawiający się ogień czy efekt symulujący uderzenie błyskawicy. Pod koniec naszej wycieczki, wybraliśmy się na lody czy do sklepu z pamiątkami. Do Koszalina wróciliśmy ok. godziny 21. Mimo tego, że nie zwiedziliśmy wszystkiego, wycieczka bardzo nam się podobała. 

Wiktoria Onyszczuk, Patrycja Wróbel, Wojciech Adamowicz i Mateusz.Grabias z kl. VIIb

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930