Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Laboratoria przyszłości – „Zastawa”

Często wydaje się, że trzeba niecodziennych rozwiązań, aby stworzyć lekcję, która zapadnie dzieciom w pamięć na długie lata. Okazuje się, że nie – wystarczy pomysł, zaangażowanie i potrzebne materiały. 

Nauka w szkole to nie tylko poznawanie nowych części mowy, uczenie się skomplikowanych procesów fonetycznych, czy rozwiązywanie zadań z treścią. Szkoła przygotowuje do życia, pokazuje, jak należy zachować się w określonych sytuacjach, a nauka, która nie jest mozolnym zdobywaniem wiedzy, przynosi najlepsze efekty.

Klasa 4c w ramach godzin wychowawczych poznawała zasady savoir-vivre. W pierwszym etapie dzieci zapoznały się z materiałami poświęconymi zachowaniu się przy stole (filmiki, zadania),  rozwiązały quiz oparty na poznanych wcześniej pomocach, a na końcu uczniowie odegrali scenki, dzięki którym mogli sprawdzić, czy potrafią odnaleźć się w postawionych przed nimi zadaniach. W związku z tym, że celem było wykorzystanie zastawy stołowej otrzymanej w ramach programu Laboratoria przyszłości, większość sytuacji była związana z zachowaniem się przy stole: dzieci odgrywały rolę kelnera w restauracji, nalewały koleżance napój, podawały do stołu podczas potkania w domu. Pełne zaangażowanie i uśmiech na twarzy pokazały, że ten typ nauki sprawił im ogromną radość.

Zwieńczeniem było zorganizowanie przyjęcia niespodzianki dla kolegów z klasy z okazji Dnia Chłopaka. Rodzice wraz z córkami przygotowali ciasta, babeczki i inne przekąski na ucztę klasową. Dziewczynki nakryły do stołu i zaprosiły chłopców na przyjęcie. Koledzy z klasy oceniali poprawność ułożenia sztućców, podawania przekąsek i nalewania napojów.  Dziewczynki były dumne, a ich koledzy poczuli się jak prawdziwi królowie dnia. Chłopcy otrzymali również drobne upominki, ale aby je dostać, musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące koleżanek z klasy. Co niektórzy posiadali ogromną wiedzę na temat płci przeciwnej. 

Jak się okazuje, nie sama ucztą człowiek żyje, bo doprowadzenie zastawy i sali do porządku również wywołało wiele radości. 

Dzięki wykorzystaniu pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria przyszłości lekcje wychowawcze zyskały nowy wymiar – stały się atrakcyjne, „prawdziwe” i pełne radości. Okazuje się, że niewiele trzeba, aby osiągnąć cel i uczyć się z przyjemnością.

Klasa 4c

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930