Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Laboratoria Przyszłości na zajęciach języka polskiego

Laboratoria Przyszłości na zajęciach języka polskiego

Wrzesień przywitał uczniów Czwórki nową ofertą edukacyjną i ciekawymi pomocami naukowymi zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Niektóre wykorzystano podczas zajęć rozwijających kreatywność z języka polskiego. Każdy uczeń zaprojektował i samodzielnie zrealizował dwa projekty. Pierwszy polegał na wykonaniu gry edukacyjnej, drugi – na opracowaniu i przygotowaniu folderu reklamowego. Uczniowie dysponowali między innymi drukarką, laminarką i skanerem, a nawet gilotyną.

Pracując pod nadzorem nauczyciela, uczestnicy zajęć doskonalili kompetencje kluczowe zdefiniowane przez Parlament Europejski jako niezbędne do samorealizacji, zatrudnienia i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, miedzy innymi inicjatywność i przedsiębiorczość rozumiane jako innowacyjność i kreatywność, zdolność planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów, a także świadomość i ekspresja kulturalna określana jako uznanie dla twórczego wyrażania idei, doświadczeń i uczuć za pośrednictwem takich środków wyrazu jak literatura i sztuka wizualna. Na zajęciach rozwijających kreatywność młodzież rozpoznawała środki perswazji i manipulacji stosowane w reklamach, rozróżniała informacje, opinie i komentarze, doskonaliła sztukę prowadzenia dyskusji. Każdy uczestnik wykazał się odpowiedzialnością za podejmowane zadanie i za efekty pracy zespołu. 

Trzeba przyznać, że możliwość wcielenia się w rolę grafików i projektantów połączona z nauką prezentowania wyników własnej pracy sprawiła uczniom wiele radości. Nauka poprzez zabawę – to jest to, czego dzieci i młodzież wypatrują w szkole! Zajęcia rozwijające kreatywność stały się bardziej atrakcyjne dzięki wykorzystaniu pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria przyszłości

Uczniowie klasy 7

PS Przygotowując artykuł prasowy na stronę internetową Czwórki chętnie sięgnęliśmy po nowy aparat fotograficzny!

Na rok 2023/2024
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930