Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Laboratoria Przyszłości na zajęciach języka polskiego

Laboratoria Przyszłości na zajęciach języka polskiego

Wrzesień przywitał uczniów Czwórki nową ofertą edukacyjną i ciekawymi pomocami naukowymi zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Niektóre wykorzystano podczas zajęć rozwijających kreatywność z języka polskiego. Każdy uczeń zaprojektował i samodzielnie zrealizował dwa projekty. Pierwszy polegał na wykonaniu gry edukacyjnej, drugi – na opracowaniu i przygotowaniu folderu reklamowego. Uczniowie dysponowali między innymi drukarką, laminarką i skanerem, a nawet gilotyną.

Pracując pod nadzorem nauczyciela, uczestnicy zajęć doskonalili kompetencje kluczowe zdefiniowane przez Parlament Europejski jako niezbędne do samorealizacji, zatrudnienia i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, miedzy innymi inicjatywność i przedsiębiorczość rozumiane jako innowacyjność i kreatywność, zdolność planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów, a także świadomość i ekspresja kulturalna określana jako uznanie dla twórczego wyrażania idei, doświadczeń i uczuć za pośrednictwem takich środków wyrazu jak literatura i sztuka wizualna. Na zajęciach rozwijających kreatywność młodzież rozpoznawała środki perswazji i manipulacji stosowane w reklamach, rozróżniała informacje, opinie i komentarze, doskonaliła sztukę prowadzenia dyskusji. Każdy uczestnik wykazał się odpowiedzialnością za podejmowane zadanie i za efekty pracy zespołu. 

Trzeba przyznać, że możliwość wcielenia się w rolę grafików i projektantów połączona z nauką prezentowania wyników własnej pracy sprawiła uczniom wiele radości. Nauka poprzez zabawę – to jest to, czego dzieci i młodzież wypatrują w szkole! Zajęcia rozwijające kreatywność stały się bardziej atrakcyjne dzięki wykorzystaniu pomocy zakupionych w ramach programu Laboratoria przyszłości

Uczniowie klasy 7

PS Przygotowując artykuł prasowy na stronę internetową Czwórki chętnie sięgnęliśmy po nowy aparat fotograficzny!

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031