Deklaracja dostępności
Szkolny Plan Lekcji
Gorący Posiłek
mLegitymacja
Nauka zdalna
Logowanie do platformy Google Classroom
Poczta służbowa
Logowanie się do poczty w szkolnej domenie
Dziennik Uonet+
Platforma Edukacyjna
Stołówka
Strona e-podręczniki
Egzamin ósmoklasisty

Lekcja biologii z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”

Nasza szkoła w ramach programu rządowego „Laboratoria Przyszłości” zakupiła pomoce naukowe, które uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów.  

Uczniowie klasy VII A i VII B na lekcjach biologii zaczęli poznawać anatomię człowieka. Chętnie korzystają z prezentacji multimedialnych, atlasów, modeli dydaktycznych. Okazało się, że bardzo ciekawe poznawanie tajników naszego ciała wiąże się z mikroskopowaniem. Siódmoklasiści oglądali  komórki ciała człowieka np. mózgu, krwi, jelita czy żołądka. Takie zajęcia ułatwiają efektywniejsze przyswojenie wiedzy biologicznej. Wykorzystaliśmy do tego mikroskopy zakupione w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości”. W celu ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę,  uczniowie wykonywali własne preparaty z naskórka i włosów oraz obserwowali preparaty trwałe pozyskane z opisywanej  inicjatywy edukacyjnej.  Na zajęciach uczniowie byli bardzo aktywni, zadawali wiele pytań, świadczących o tym, że są dociekliwi i otwarci na wiedzę.  Było super!

#LaboratoriaPrzysłości 

Rekrutacja 2024
Szkolny Facebook
Czytelnictwo
Specyfikacje
Klauzule RODO
Labs of the Future
Centrum Pomorza
Nasza szkoła
Główny budynek
Adres szkoły

Szkoła Podstawowa nr 4

im. Zdobywców Kosmosu

75-321 Koszalin

ul. Podgórna 45

tel./fax. 94-343-15-48

e-mail:

Poczta całej organizacji SP4

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930