W listopadzie na lekcjach fizyki klasy siódme realizowały projekt polegający
na mierzeniu temperatury powietrza i ciśnienia za pomocą różnych przyrządów oraz
zamiany ich jednostek w różnych skalach. Uczniowie wykorzystali do realizacji
przewidzianych zadań otrzymaną w ramach programu Laboratorium przyszłości stację
pogodową. Na zajęciach uczniowie byli bardzo aktywni, zadawali wiele pytań,
świadczących o tym, że są dociekliwi i otwarci na wiedzę. Było super!
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Klasa 1 A i 1 B wzięły udziały udział w Festiwalu Niepodległości na Pomorzu Zachodnim – Symbole Naszej Ojczyzny. Organizatorem Festiwalu był Wojewoda Zachodniopomorski we współpracy z Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie i Archiwum Państwowym w Szczecinie. Celami Festiwalu było: propagowanie wśród dzieci wartości patriotycznych, tradycji niepodległościowej, wiedzy o polskich symbolach narodowych i miejscach pamięci obecnych w przestrzeni publicznej, włączanie nauczycieli, dzieci i rodziców w obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości W ramach tego festiwalu podjęliśmy liczne działania. Oto ich efekt:
W listopadzie na lekcjach biologii klasy piąte realizowały projekt polegający na poznawaniu budowy komórek. Uczniowie za zadanie mieli wykonanie modelu wybranej komórki. Do jego realizacji wykorzystali różne materiały: masę solną, plastelinę, styropian, filc itd. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania.
Powstało wiele ciekawych prac, uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Wszystkie prace są interesujące… a niektóre również smaczne.
Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami. Do uwiecznienia chwili wykorzystaliśmy aparat zakupiony w ramach programu Laboratoria
przyszłości.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
#laboratoriaprzyszłości
W czwartek 10 listopada uczniowie klas 5a, 6a, 7a i 7b wzięli udział w uroczystym ,,Pikniku niepodległościowym” – niecodziennej lekcji języka ojczystego. Młodzież zapoznała się z przygotowanymi przez swojego nauczyciela materiałami multimedialnymi, wysłuchała krótkiego wykładu na temat historii Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce patriotycznej. Wybrzmiała poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Antoniego Słonimskiego, Władysława Bełzy, Ludwiga Wiszniewskiego i Marii Konopnickiej. Tłem recytacji były bliskie sercu każdego Polaka pieśni patriotyczne, także w nowej odsłonie – w wykonaniu Małej Armii Janosika. Nie obyło się bez wzruszeń i niełatwych rozmów… W pikniku wzięli udział nasi uczniowie z Ukrainy. Dla nich rozważania o narodowych dążeniach niepodległościowych miały dziś szczególny wymiar. Młodzież biorąca udział w ,,Pikniku niepodległościowym” wyraziła nadzieję, że kolejne pokolenia już nigdy nie doświadczą koszmaru wojny.
Piknik nie odbyłby się bez wsparcia Rodziców, którzy nie tylko wsparli dzieci w przygotowaniu recytacji wierszy, ale także przygotowali słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy! Podczas spotkania skorzystaliśmy z zastawy stołowej zakupionej w ramach programu Laboratoria przyszłości. Po pikniku uczniowie doskonalili umiejętności manualne, zmywając 126 talerzy i kilka kompletów sztućców. Czy zatem uroczystość wpisze się w tradycję obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole? Czas pokaże…
Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie pikniku, wyrażamy wdzięczność wychowawcom klas i tym nauczycielom, którzy mimo obowiązków zaszczycili nas swą obecnością. Nade wszystko podziękowania kierujemy do Młodzieży, która zadbała o wyjątkową atmosferę spotkania, swą postawą i strojem galowym podkreśliła uroczysty charakter pikniku.
Tajemniczy świat mikroprzyrody widziany na dużym ekranie interaktywnym dzięki
wykorzystaniu cyfrowej kamery w połączeniu z mikroskopem nabiera wyraźniejszych barw i pozwala zobaczyć więcej.
#laboratoriaprzyszłości