W czwartek 10 listopada uczniowie klas 5a, 6a, 7a i 7b wzięli udział w uroczystym ,,Pikniku niepodległościowym” – niecodziennej lekcji języka ojczystego. Młodzież zapoznała się z przygotowanymi przez swojego nauczyciela materiałami multimedialnymi, wysłuchała krótkiego wykładu na temat historii Narodowego Święta Niepodległości.
Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce patriotycznej. Wybrzmiała poezja Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Leopolda Staffa, Antoniego Słonimskiego, Władysława Bełzy, Ludwiga Wiszniewskiego i Marii Konopnickiej. Tłem recytacji były bliskie sercu każdego Polaka pieśni patriotyczne, także w nowej odsłonie – w wykonaniu Małej Armii Janosika. Nie obyło się bez wzruszeń i niełatwych rozmów… W pikniku wzięli udział nasi uczniowie z Ukrainy. Dla nich rozważania o narodowych dążeniach niepodległościowych miały dziś szczególny wymiar. Młodzież biorąca udział w ,,Pikniku niepodległościowym” wyraziła nadzieję, że kolejne pokolenia już nigdy nie doświadczą koszmaru wojny.
Piknik nie odbyłby się bez wsparcia Rodziców, którzy nie tylko wsparli dzieci w przygotowaniu recytacji wierszy, ale także przygotowali słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy! Podczas spotkania skorzystaliśmy z zastawy stołowej zakupionej w ramach programu Laboratoria przyszłości. Po pikniku uczniowie doskonalili umiejętności manualne, zmywając 126 talerzy i kilka kompletów sztućców. Czy zatem uroczystość wpisze się w tradycję obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole? Czas pokaże…
Serdecznie dziękujemy Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie pikniku, wyrażamy wdzięczność wychowawcom klas i tym nauczycielom, którzy mimo obowiązków zaszczycili nas swą obecnością. Nade wszystko podziękowania kierujemy do Młodzieży, która zadbała o wyjątkową atmosferę spotkania, swą postawą i strojem galowym podkreśliła uroczysty charakter pikniku.
Tajemniczy świat mikroprzyrody widziany na dużym ekranie interaktywnym dzięki
wykorzystaniu cyfrowej kamery w połączeniu z mikroskopem nabiera wyraźniejszych barw i pozwala zobaczyć więcej.
#laboratoriaprzyszłości